Ogół studentów AKW Collegium Bobolanum jest reprezentowany przez Samorząd Studencki, który działa przez swoje organy. Jest on uprawniony do wyrażania stanowiska we wszystkich sprawach dotyczących studentów. Jest on reprezentowany przez Radę Studentów, jako najwyższy organ samorządu, oraz przez Przewodniczącego, Wiceprzewodniczącego, Sekretarza i fakultatywnie Skarbnika. Do głównych zadań organów Samorządu Studenckiego należy reprezentowanie studentów przed władzami uczelni, obrona ich praw, wspieranie inicjatyw naukowych, kulturalnych, sportowych i turystycznych oraz dbanie o prawidłowy przebieg procesu kształcenia. 

Skład Samorządu Studenckiego AKW Collegium Bobolanum na rok akademicki 2023/2024

Przewodniczący: Mateusz Odachowski, teologia III rok
Wiceprzewodniczący: Michał Pełka, teologia stacjonarna II rok

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oprócz aktywności Samorządu Studenckiego AKW Collegium Bobolanum na forum Uczelni, staramy się być uczestnikami ogólnopolskiego ruchu studenckiego. Nasz Samorząd jest reprezentowany w Parlamencie Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, a od końca 2008 roku jest członkiem Zrzeszenia Uczelni Kościelnych. Ta nowa inicjatywa samorządów polskich szkół wyższych, które działają w polskim systemie szkolnictwa wyższego, ma na celu rozwijanie współpracy i integrację środowiska studentów uczelni kościelnych.